Zasłony z dużymi kwiatami we wnętrzu

Do niedawna tekstylia kwiatowe były rzadko stosowane we wnętrzach, ponieważ uważano je za niemodne. Kilka lat temu sytuacja zmieniła się diametralnie i obecnie kwiaty można zobaczyć wszędzie – na zasłonach, obrusach, dywanach i ścianach.

Kwiatowe nadruki na zasłonach mogą być stosowane w różnych stylach; ten nadruk wnosi do wnętrza delikatność, romantyzm i wiosenny nastrój. Kwiatowy druk na tkaninach ma wiele zalet. Wykorzystywany jest przez projektantów do dekoracji pokoi dziecięcych, sypialni, salonów, przedpokojów i kuchni.

Cechy zasłon kwiatowych

Co ciekawe, motywy roślinne na tkaninie współgrają z absolutnie całą paletą barw. Zasłony z kwiatami pięknie wyglądają w połączeniu z białymi, beżowymi odcieniami, nasyconymi, jasnymi tonami. Czarne, szare i brązowe odcienie mogą być używane, ale cel pokoju, jego funkcjonalność i wielkość powinny być brane pod uwagę.

Wybór zasłon z motywami kwiatowymi

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wyborze zasłon do pokoju jest wielkość kwiatów. Zasłony z dużymi elementami nadają się tylko do dużych pomieszczeń. Jeśli obszar jest zbyt ograniczony w przestrzeni, lepiej wybrać tekstylia w małe kwiaty.

Pamiętaj, aby rozważyć, jak harmonijnie zasłony w kwiaty wyglądają z dekoracją ścienną. Tapeta powinna być wybrana w tonie kolorów, ale nie pod ton głównego tła.

Wyposażając sypialnię, zaleca się wybrać spokojne odcienie tekstyliów, a kwiaty nie powinny być zbyt duże. Idealne kolory to granat, delikatny błękit, mięta, beż, kolor mleczny i przykurzony róż. Zasłony z kwiatami, zwłaszcza jeśli elementy są duże, wykonują kilka funkcji we wnętrzu jednocześnie – dekorują pokój, uzupełniają ogólne wnętrze, przyciągają główną uwagę, co jest ważne, jeśli istnieją braki w projekcie pokoju.

Wnętrze, w którym zasłony i narzuta na łóżko wykonane są z tej samej kwiatowej tkaniny wygląda bardzo stylowo, delikatnie, świeżo i domowo. Pokój dzienny w takim projekcie będzie sprzyjał spotkaniom towarzyskim z rodziną i przyjaciółmi.

Motywy kwiatowe na zasłonach świetnie sprawdzają się również w kuchni. W zależności od stylu pomieszczenia, można wybrać motyw. Do klasycznego pokoju wybierz zasłony okienne w kolorze piaskowym, brązowym lub beżowym. Jeśli Twoja kuchnia jest nowoczesna i high-tech, chłodne odcienie, takie jak niebieski, miętowy, błękitny są najlepszym wyborem.

Bardzo nietypowy, stylowy i nowocześnie wyglądający pokój, w którym ściany zdobi tapeta w pasy, a okna zdobią kwiatowe zasłony. W przypadku tak odważnego rozwiązania, należy preferować zasłony z dużymi kwiatami.